7

Gitarové materiály

 

•••  Animátorské materiály  •••

    TALIANČINA                                                 

more

  myšlienky
 
modlitby

  
meditácia

more

  láska a sexualita
 
výchova
   
kresťanstvo
   
rôzne

more

ponuka skautingu

výchovný systém

činnosť

more

  hry v prírode
 
hry v klubovni 
 
nápady
 
správy z akcií  

more

niekoľko drobností pre zlepšenie nálady :-)© hanadesign

Pre konanie dobra treba trošku odvahy.  don Bosco

 

NOČNÉ DIERY A ROZSUTEC

               

        

Na začiatku bol cieľ – pozrieť si východ slnka vo výške nad 1500 metrov. Tak sme sa teda vybrali večer do Jánošíkových dier. V tme sme prešli Dolné aj Horné diery a bolo to v noci dosť extrémne – tie rebríky, vodopády, skaly a občasné svietenie si baterkou na cestu... Dokonca sme v lese raz nezbadali jednu odbočku a tak sme sa trochu prešli aj po jednom neznačenom chodníku. Ale nakoniec sme sa radšej vrátili na značku, predsa len sa v noci neoplatí zablúdiť. Dierami sme napokon prešli živí a zdraví :-) (Musím priznať, že nám trochu lepilo... nieže by sme boli nejaké padavky, ale... tá tma, hučanie vodopádov, skaly, potom ticho, les, možno medveď... bola to aj pre nás tak trochu skúška odvahy :-) Ešteže sme boli dvaja, lebo sme sa zhodli, že nikto z nás by tu asi sám v noci nešiel...  

 

Keď sme prišli do sedla Medzirozsutce, hneď sme vykročili na nočný výstup na Veľký Rozsutec. Hore sme to vybehli dosť rýchlo. Bola hlboká noc a riadne tam fučalo. Keďže tam úplne na vrchole nie je ani kúsok rovného miesta, kde by sa dalo prespať, tak sme si ľahli asi tak meter od vrcholovej tyčky na skalu, zabalili sme sa do spacákov, do pršiplášťa, celty... (čiapka a rukavice v plnej pohotovosti, lebo naozaj dosť fúkalo) a snažili sme sa aspoň trochu vyspať.

 

Skoro ráno nás zobudil budík. Vystrčili sme hlavy zo spacákov vo výške 1609,7 metrov a kochali sme sa východom slnka. No trochu bola sranda, že práve na východe sa plazil nejaký blbý pás hmly a tak sme si to až tak nevychutnali... Potom sme si ešte trochu pospali (na príjemnom kamennom krivom lôžku:-) a zbehli sme to opäť Dierami dole, do Terchovej. A potom zaspávajúc v autobuse sme sa vrátili do Žiliny.

 

 

Účastníci: 

Iyuškin a Ruksak

 

 

 

 

nahor

 

more

Pár krátkych príbehov pre dlhé letné a ešte dlhšie zimné večery.

more

Texty pesničiek, 

ktoré najviac hrávame na chatách, 

táboroch, 

výletoch.

more

fotky

more

 

 

nahor